پارک هیتون منچستر
Heaton Park Manchester

Heaton Park is a historic area on the edge of Manchester

 عکس درب ورودی پارک هیتون منچستر, Heaton Park Manchester door
پارک هیتون منچستر
Heaton Park Manchester

وبگاه پارک هیتون در سایت منچستر

پارک هیتون منچستر در شمال شهر منچستر، بزرگترین پارک در منطقه‌ی گریتر و با وسعت بیش از 200 هکتار یکی از بزرگترین پارک‌های شهری در اروپا است.
در این پارک که از جمله جاذبه های گردشگری منچستر بحساب می آید، چند ساختمان تاریخی نیز قرار دارد، از جمله ساختمان تالار هیتون Heaton Hall که در سال ۱۷۷۲ ساخته شده‌ است و تزیینات بسیاری دارد.
درحال‌حاضر، 13اتاق از این ساختمان به‌صورت موزه درآمده‌است و در تالار اصلی آن، نمایشگاه‌های دوره‌ای برپا می‌شود.
برج مخابراتی(Heaton Park BT Tower) نیز چشم‌ انداز مشخصی در پارک هیتون منچستر دارد و از معدود برج‌های بتونی انگلستان است.
همچنین، ۱مسیر تراموای قدیمی در قسمت‌هایی از محوطۀ پارک فعال است.

 تراموا پارک هیتون منچستر, tram rides Heaton Park Manchester

این فضای آرام و دوست‌داشتنی، تضادی جالب با شلوغی و ازدحام مرکزی شهر منچستر انگلستان دارد
البته این بنا در حال حاضر برای بازدید عموم بسته است ولی نمای بیرونی آن، بسیار تماشایی است.
پارک هیتون منچستر طی پروژه‌هایی بسیار گسترده بازسازی شده اما بخش زیادی از ظاهر اصلی و اولیه‌ی خود را حفظ کرده است.
طرفداران ورزش، از امکانات ورزشی این پارک از جمله زمین مخصوص گلف لذت می‌برند. زمین تنیس یکی دیگر از امکانات پارک است.
خانواده‌ها در این پارک می‌توانند از تفریحات مختلفی مثل گشت‌وگذار در فضاهای سبز، باغ‌های جذاب، رصدخانه، زمین بازی پرشوروهیجان، تراموا، موزه، مزرعه‌ی حیوانات و قایق‌سواری در دریاچه، لذت ببرند.

یکی از بخش‌های این پارک که باید برای بازدید از آن وقت بگذارید، یک باغ گیاه‌شناسی است که در سال ۱۹۱۷ تاسیس شده است.
این فضای سبز بزرگ، دو قسمت دارد. بخشی از آن به باغ گیاه‌شناسی و بخشی دیگر به زیستگاه‌های حیات وحش اختصاص یافته است.

 فضای داخلی پارک هیتون منچستر, inside Heaton Park

منچستر علیرغم آنکه یک شهر صنعتی به شمار می‌رود، فضاهای سبز زیبایی نیز دارد. «پارک هیتون منچستر» (Heaton Park) یکی از بهترین‌ فضاهای سبز شهر بوده و نه تنها منظره‌های آرام‌بخش و دلنوازی را به بازدیدکنندگان هدیه می‌کند بلکه در این شهر شلوغ پناهگاهی آرام برای تجدید قوا به شمار می‌آید.

مزرعه حیوانات این پارک در بین کودکان محبوبیت زیادی داشته و دریاچه‌ای دارد که می‌توان روی آن قایق سواری کرد یا حتی موزه تراموا و سه کافه دیگر هم هستند که تجربه شما را لذت‌بخش‌تر می‌کنند. اگر به دنبال جایی آرام برای استراحت میان روز بودید، آرامش هیتون پارک را از خود دریغ نکنید.

 تالار پارک هیتون منچستر, Heaton Hall Heaton Park

اگر قصد سفر به انگلستان را دارید پیشنهاد می کنیم به دیدن مکان های دیدنی شهر منچستر که از شهرهای دیدنی انگلستان می باشد نیز بروید تا بیشتر با نوع زندگی در منچستر آشنا شوید. ما سعی داریم از جاهای دیدنی انگلستان با عکس برای شما گزارش تهیه کنیم تا بیشتر با مناطق انگلیس آشنا شوید. مثل همین گزارش با عکس شهر منچستر و زیبایی های آن.

Heaton Park

More than just a walk in the park, Heaton Park is a historic area on the edge of Manchester with all the attractions offering a full day out for all ages. Visit the play areas, cafes, Animal Centre, Tram Museum, bowling greens, golf course, boating lake, and try your hand at horse riding.

Take advantage of a packed events programme that takes place each year including outdoor concerts, dramas and plays. Also don’t miss Heaton Hall’s beautifully restored interiors to get a taste of the 18th century, with a collection of furniture, musical instruments and occasional recitals in the Music Room.

Activities include guided walks, orienteering, rowing boats, tram rides and beekeeping.